naše parta před nádražím - Biketower Beroun - Samoobslužná automatická kolárna umožňuje uskladnění jízdních kol včetně příslušenství. Kapacita věže je 118 kol. Poplatek je 5 Kč za 24 hodin.
zbytky hradebního opevnění - Opevnění kolem města vzniklo na přelomu 13. a 14. století za vlády Václava II. a dosahovalo délky 1170 metrů. Šířka se pohybovala kolem 2 metrů a výška v rozmezí 9 až 6,5 metrů. Součástí hradeb bylo 37 hranolových bašt, dodnes se jich dochovalo 20, parkánová zeď a vodní příkop o hloubce až 8 metrů. Vlivem užívání modernějších střelných zbraní bylo opevnění modernizováno v 16. století.V současnosti spatříte dobře zachované velké části vodních příkopů, jižní část hradební zdi, zbytky bašt a dvě vstupní brány.
Dusilova vila - Památkově chráněná neorenesanční vila, která byla zbudována v roce 1891 dle návrhu architekta Antonína Wiehla. Jedná se o patrový dům obdélníkového půdorysu, která je kryta mansardovou středou s dekorativní železnou korunou.
opouštíme město a jdeme do té jarní přírody- Talichova stezka - Naučná stezka vás zavede do lesů na severním okraji Berouna. Byla pojmenována, stejně jako zdejší údolí, po významném českém a světovém dirigentu Václavu Talichovi. Vede místy, která si oblíbil a kde v klidu lesního zátiší čerpal nové síly a inspiraci k další umělecké tvorbě.
Talichova vila - V zalesněném údolí Brdatky postupně vybudoval berounský okrašlovací spolek s Klubem českých turistů lesopark. V roce 1936 koupil secesní vilu od stavitele Františka Dudy významný český dirigent Václav Talich. V roce 1958 byla část údolí, kde stojí umělcova vila, pojmenována na jeho počest Talichovým údolím.
přicházíme do obce Zdejcina - Zdejcina je místní část a katastrální území města Berouna. Nachází se několik kilometrů severozápadně od města ve svahu nad Berounkou. Ve Zdejcině se nachází památník obětem první světové války. Nad obcí se nachází vrch Děd se stejnojmennou rozhlednou. Počet obyvatel 324. Obec je pěkně roztažená z kopce dolů.
pro nás i kontrolní otázka, čí je tento ranč - ...   Josefíny Nesvadbové její rodiče jsou herci Světlana Nálepková a Michal Nesvadba. miluje odmala koně. Jezdectví se proto stalo jejím velkým koníčkem. S koňmi je spojený také její nový projekt, který má pomáhat lidem na tomto ranči.
malá vodní elektrárna u jezu - Vodní elektrárna využívá spád přilehlého jezu. Jsou zde umístěny tři turbíny typu Kaplan.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Beroun 2

Description

Period

Statistics

  • 74 photos
  • 6 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Beroun 2
Comments Add