Turisté z Nepomuku se vypravili na pochod AS Plzeň a zvolili vlastní trasu Řevnice - Zadní Třbáň - Karlštejn. Sešlo se nás na nádraží v Nepomuku 10 pochodníků, počasí bylo ideální, polojasno,  kolem 25 stupňů .
z vlaku jsme vystoupili v Řevnicích, město 3.500 obyvatel - Svou původní funkci městečka, kde se již roku 1304 konaly trhy, ztratily Řevnice pravděpodobně během husitských válek, ještě na konci 15. století byly zmiňovány jako pouhá vesnice. Po období rozkvětu v 16. století následovalo zlé období třicetileté války, kdy Řevnice utrpěly značné škody za tažení švédských vojsk generála Wittenberga. V roce 1732 potvrdil císař Karel VI. Řevnicím městská privilegia, která kromě týdenních trhů umožňovala i provozovat 3x ročně výroční trhy.
pivovar Řevnice - Přímo u řevnického nádraží, jen pár kroků od kolejí, najdete Pivovar Řevnice. Ten jsme zrekonstruovali a vdechli mu život s prvním uvařeným pivem. Sládek Roman Řezáč pro vás vaří Řevnickou 10° a 12°. Přijďte si do Pivovaru užít půllitr pečlivě natočeného moku a tradiční českou kuchyni, kterou pro vás s láskou připravujeme. A uvelebte se v naší pivnici, kterou jsme pro vás zařídili v tradičním stylu.
Na čepu mají Řevnickou 8 cyklistickou, 9 sekyrkovou , desítku a 12 ležák
řeka Berounka a Černá skála - Skála tvořená vyvřelou horninou diabas. Její stěna sahá do výšky třiceti metrů.
Zadní Třebáň-moc pěkná náves - První písemné zmínky o obci pocházejí z přelomu 10. a 11. století, zhruba od století čtrnáctého se používá současný název. Část obce Třebaň blíže hradu a před řekou je uváděna jako „Přední“ a část vzdálenější, za řekou, jako „Zadní“; po nějaké době byla Přední Třebaň přejmenována na „Hlásnou“. V obci žije 940 oyvatel
Největší šachové figurky na světě ozdobí obce Karlštejnska. Šachové figury obřích rozměrů vznikly v roce 2010 v obci Ořech a celkem jich bylo 64 a byly rozvezeny do obci Karlštejnska Iniciátor projektu Vladimír Glaser.
Pivovar Bobr -Zadní Třebáň-hospůdka U Mlýna je ještě zavřená - Historie pivovarnictví v obci Zadní Třebaň je velice krátká. Pokud je nám známo, tak ve Třebani se pivo nikdy nevařilo, nebo se o tom nedochovala žádná zmínka. Vařit pivo v Třebani začali Martin Kudláček a Pavel Bartůněk v roce 2012. Pivo se vaří ve sklepní prostoře bývalého mlýna. Jedna várka má objem 5 hl, maximální roční kapacita pivovaru je cca 500 hl piva.
teď hotelový resort Mlýn u Karlštejna - První historické zprávy o dvorci s mlýnem na pravém břehu řeky Berounky pocházejí již z roku 1263. Od 14. století tento dvůr patřil karlštejnskému panství. Součástí mlýnského areálu byla i kovárna a uprostřed dvora stál věžovitý holubník, který se zachoval dodnes. Poslední mlynář na mlýně působil až do roku 1949.Od roku 1990 byl mlýnský objekt provozován jako hotel a začal být vyhledáván jako komfortní ubytování v okolí hradu Karlštejn. V roce 2002 byla budova hotelu kompletně přestavěna, restaurace a pokoje zrekonstruovány. V srpnu téhož roku hotel zasáhla povodeň – 500 letá voda – a Hotel Mlýn byl znovu uveden do provozu v květnu roku 2003.
Karlštejnské vinice - Výzkumná stanice obhospodařuje vinice v obtížném terénu na terasách, v současné době činí rozloha produkčních vinic 7,99 ha. Jako vedlejší produkt výzkumné a šlechtitelské činnosti je ročně vyprodukováno 5 000-13 000 litrů vína z vlastních hroznů .
Výzkumná stanice vinařská v Karlštejně, jedna ze složek Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., oslavila již 95 let od založení. Navazuje na tradici karlštejnského vinařství datovaného od roku 1348, kdy Beneš Krabice z Weitmile ve své kronice poprvé zmiňuje Karlův záměr zřídit vinice na svazích pod budoucím hradem. Novodobá historie vinařské stanice začala po světové válce, kdy zde byly zřízeny matečné podnožové vinice pro obnovu vinohradů postižených révokazem. Záměrně byla zvolena nevinařská obec vzdálená od dalších vinohradnických okrsků, aby mohla sloužit jako karanténní stanice. Na pozemcích stanice jsou nyní genofondové a produkční vinice. Vinohradnická část umožňuje vyrobit až 25 000 l vína ročně.
Vína je možné koupit ze sklepa, ve vinotékách, gastronomických provozech v okolí a na řemeslných a hrnčířských trzích v Berouně, Staročeských májích, Královském průvodu a Karlštejnském vinobraní, které se koná vždy poslední zářijový víkend. Z novinek upozorňujeme na vínovici a obnovenou tradiční značku známkového vína Eliška v bílé, růžové i červené variantě.
kostel sv. Palmácia, trochu se nám schoval - Kostel byl založen císařem Karlem IV. r. 1348. Jednoduchá stavba s plochým stropem, pětiúhelníkovým presbytářem zaklenutým sklípkovou klenbou. V r. 1422 poškozen husitskými vojsky při obléhání hradu a dále spojenými vojsky Pražanů a Poláků. Obnoven na počátku 16. stol. R. 1648 byl poškozen švédskými vojsky a později znovu opraven.
Přidat fotku
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Berounka

Popis

Období

Statistiky

  • 75 fotek
  • 9 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Berounka
Komentáře Přidat