To zbylo z cihelny - Cihelna Blovice byl areál průmyslových budov u blovického nádraží na jižním Plzeňsku, kterému vévodí 40 metrů vysoký zděný komín. Areál umístěný na úpatí vrchu Dubí byl na konci roku 2021 zdemolován z důvodu havarijního stavu jednotlivých budov. Výroba cihel zde probíhala mezi lety 1921 a 1996. Předpokládá se zde parky a aktivity pro volný čas.
pohled na město Blovice - Mají přibližně 4 100 obyvatel a v současné době mají postavení obce s rozšířenou působností. Protéká jimi řeka Úslava. Vidíme kostel sv. Jana Evangelisty, panelovou výstavbu a je zde i velké obilní silo
Rohatá skála - Poblíž modré turistické trasy z Blovic do Zdemyslic se nachází zajímavý buližníkový útvar. Na skále v nadmořské výšce 440 m se jsou vyznačeny horolezecké jištěné cesty.
Špičatá skála nedaleko Blovic na jižním Plzeňsku by se snad ani jinak než Rohatá nemohla jmenovat. Pozoruhodný přírodní úkaz s výčnělky připomínajícími zvíře či bájného tvora spatříte, jakmile se u buližníkového útvaru ocitnete. - Pověst je však s jiným zvířetem:   Na zámku nedaleko skály měl žít šlechtic jménem František, kterého vytáčel had žijící na skále pod kamenem. Zvíře ale bylo v nelibosti i pro ostatní obyvatele okolí. Mladý muž se rozhodl hada zastřelit, jenže se netrefil. Had jej začal pronásledovat, František utíkal co mohl, ale cestou padl vyčerpáním a zemřel. Na místě skonu hraběte nechali jeho rodiče postavit kapličku svatého Františka. Kaplička byla v místě, kde je velký kříž na Blovicemi u Dubí,
Mlýn byl uváděn od r. 1678 jako panský. Od r. 1839 se majitelem stal Jan Liška. V r. 1911 došlo k výměně tří vodních kol za turbínu. V r. 1916 byla provedena rekonstrukce celého mlýna a mlýnská budova byla zvýšena o dvě patra. Budova byla pak zděná se 4 podlažími. Mlýn byl nuceně zastaven v r. 1953. V r. 1960 byl znárodněn. V restituci byl vrácen původnímu majiteli, který užívá obytnou část. V současnosti je u mlýna MVE.
Kamenný útvar Baba se vypíná více jak 50 metrů nad hladinou řeky Úslavy a její samotná výška je kolem 20 metrů. Z jejího vrcholu je hezký pohled do údolí řeky, hrad Vlčtejn a široké okolí. Je vyhledávaná i mezi horolezci.
Brodský, Karlíkův, Fröhlichův mlýn - podle toho, kdo byl majitel - Jeden z největších historických mlýnů na Plzeňsku, doložený již k roku 1595. 1896 Josef Karlíkem modernizován a přestavěn na parní, u mlýna zřízena též pekárna. 1930 byl ve mlýně založen požár, škoda dosáhla půl milionu Kč, 1949 znárodněn a využíván jen ke šrotování, přitom částečně modernizován.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Bludníček

Description

Period

Statistics

  • 51 photos
  • 6 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Bludníček
Comments Add