Chotěšovský klášter - Rozsáhlý komplex bývalého kláštera premonstrátek byl založen ve 13. století blahoslaveným Hroznatou. Budova konventu je dílem Jakuba Augostona ve stylu vrcholného baroka. Během doby došlo několikrát k jeho vyplenění a znovuobnovení. K největší devastaci kláštera, ale docházelo po roce 1950, kdy ho měla v užívání armáda. V současnosti se pracuje na jeho opravách. Přístupná je část konventu s novou muzejní expozicí, kapitulní síní, kostelem, freskou nad schodištěm, výstavní sály a lapidárium pískovcových soch. Dále pak letohrádek – hasičské muzeum a severní věž sloužící jako vyhlídka s dalekohledem.
budova bývalého pivovaru - Bývalý pivovar je od roku 2003 památkově chráněný. Odborníci na bývalém pivovaru oceňují dochování prvků ze všech stavebních etap: gotické, renesanční, barokní i soudobé. Rekonstruke pořád probíhá.
kostel a rozhledna na Křížovém vrchu - V polovině 19. století byl na tomto místě postaven nový kostel, ke kterému byla v roce 1931 přistavěna věž. Ta začala sloužit jako rozhledna. V letech 1967-95 kostel i s věží využívali vojáci a poté začal chátrat. Ke zvratu došlo až v roce 2004, kdy byla provedena jeho rekonstrukce a věž přivítala první návštěvníky. Z rozhledny, vysoké 22 metrů, je hezký výhled na vrcholky Českého lesa, na nedaleký Chotěšov s klášterem a město Stod. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13 metrů.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Chotěšov 2022

Description

Period

Statistics

  • 53 photos
  • 7 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Chotěšov 2022
Comments Add