Dobřany 2022
Fontána Čtyř živlů - Myšlenka a koncept Fontány čtyř živlů pochází od bývalého starosty Ing. Jiřího Hájka. Realizace fontány je dílem Karla Granáta.  ztvárňuje 4. živel – Oheň. Zemi 
představují čtyři pískovcové sloupy, Vzduch korouhvička na vrcholu a Vodu čtyři trysky, 
směřující k zemi a čtvrtý je Oheň
Památník republiky byl odhalen u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Myšlenka a koncept památníku pochází od bývalého starosty Ing. Jiřího Hájka. Realizace památníku je dílem Karla Granáta.
budova Obecního úřadu Zbůch - První písemná zpráva pochází z roku 1253. Obec se nachází v nadmořské výšce 338 metrů. Na území žije 2064 obyvatel.
kostel sv. Mikuláše - Jedná se o původně gotický barokně přestavěný objekt. Postavený byl ve 13. stol. s výzdobou od F. J. Luxe. Vedle kostela se nachází 45 m vysoká zvonice se 3 zvony.
Památník Obětem válek byl slavnostně odhalen dne 1. května 2015. Město Dobřany vybudovalo památník z vděčnosti za 70 let života v míru a z úcty ke všem obětem válek. Třítunový žulový památník ve tvaru kapky doprovází nápis "OBĚTEM VÁLEK NA PAMÁTKU PRVNÍCH PADLÝCH SPOJENECKÝCH LETCŮ NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA 17.4.1943". 
 A kolik zahynulo občanů Dobřan při náletu to zde není napsáno ,neúspěšný nálet však způsobil velké škody na civilních objektech a řadu obětí: zemřelo více než 250 civilistů, na 1100 lidí přišlo o střechu nad hlavou, zcela zničeno bylo 23 obytných budov, vyhořelo na 80 hospodářských stavení.
kostel sv. Víta - Barokní kostel, postavený Jakubem Augustonem ml., má oválný půdorys. Uvnitř najdete unikátní centrálně umístěný dvoustranný oltář od řezbáře a sochaře M. V. Jäckla. Kostel je v majetku města, udržovaný a konají se v něm stálé výstavy, svatby a koncerty.
Při přestavbě dobřanského náměstí v letech 2008 až 2010 byla vystavěna nová kašna, která byla osazena uměleckým artefaktem nazvaným „Pocta baroku“ od sochaře Václava Fialy.
Přidat fotku
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Dobřany 2022

Popis

Období

Statistiky

  • 106 fotek
  • 6 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Dobřany 2022
Komentáře Přidat