Fontána Čtyř živlů - Myšlenka a koncept Fontány čtyř živlů pochází od bývalého starosty Ing. Jiřího Hájka. Realizace fontány je dílem Karla Granáta.  ztvárňuje 4. živel – Oheň. Zemi 
představují čtyři pískovcové sloupy, Vzduch korouhvička na vrcholu a Vodu čtyři trysky, 
směřující k zemi a čtvrtý je Oheň
Památník republiky byl odhalen u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Myšlenka a koncept památníku pochází od bývalého starosty Ing. Jiřího Hájka. Realizace památníku je dílem Karla Granáta.
budova Obecního úřadu Zbůch - První písemná zpráva pochází z roku 1253. Obec se nachází v nadmořské výšce 338 metrů. Na území žije 2064 obyvatel.
kostel sv. Mikuláše - Jedná se o původně gotický barokně přestavěný objekt. Postavený byl ve 13. stol. s výzdobou od F. J. Luxe. Vedle kostela se nachází 45 m vysoká zvonice se 3 zvony.
Památník Obětem válek byl slavnostně odhalen dne 1. května 2015. Město Dobřany vybudovalo památník z vděčnosti za 70 let života v míru a z úcty ke všem obětem válek. Třítunový žulový památník ve tvaru kapky doprovází nápis "OBĚTEM VÁLEK NA PAMÁTKU PRVNÍCH PADLÝCH SPOJENECKÝCH LETCŮ NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA 17.4.1943". 
 A kolik zahynulo občanů Dobřan při náletu to zde není napsáno ,neúspěšný nálet však způsobil velké škody na civilních objektech a řadu obětí: zemřelo více než 250 civilistů, na 1100 lidí přišlo o střechu nad hlavou, zcela zničeno bylo 23 obytných budov, vyhořelo na 80 hospodářských stavení.
kostel sv. Víta - Barokní kostel, postavený Jakubem Augustonem ml., má oválný půdorys. Uvnitř najdete unikátní centrálně umístěný dvoustranný oltář od řezbáře a sochaře M. V. Jäckla. Kostel je v majetku města, udržovaný a konají se v něm stálé výstavy, svatby a koncerty.
Při přestavbě dobřanského náměstí v letech 2008 až 2010 byla vystavěna nová kašna, která byla osazena uměleckým artefaktem nazvaným „Pocta baroku“ od sochaře Václava Fialy.
Přidat fotku
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Dobřany 2022

Description

Period

Statistics

  • 106 photos
  • 6 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Nasněžila vám 20% SLEVA. Sněhu zatím moc není, tak si aspoň užijte slevu 20 % na všechny dárky z vašich fotek. Platí po zadání kódu: Zima2023 v objednávce.
S kódem: Zima2023 Akce platí do 5. 2. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Dobřany 2022
Comments Add