Obec Ejpovice se nachází v okrese Rokycany v Plzeňském kraji, na levém břehu řeky Klabavy zhruba šest kilometrů západně od Rokycan a deset kilometrů východně od Plzně. Žije zde 687 obyvatel. - dopravili jsme se z Nepomuka vlakem a po projetí nového ejpovického tunelu jsme vystoupili na zastávce Ejpovice
Vodní tunely - Tunely sloužily odklonu řeky Klabavy, která bránila těžbě v lomu. Byly dokončeny v roce 1958 a jsou dlouhé více než 1 500 metrů. Železnorudný důl ukončil v roce 1966 svoji činnost a postupně byl zatopen. Do roku 2020 byla Klabava v původním korytu a tunely nebyly používány. V současnosti je jeden z tunelů využíván jako přivaděč vodní elektrárny a v druhém zimuje kolonie netopýrů.
Bílý mlýn Kepka - Dodnes plně funkční vodní mlýn s turbínou pro výrobu elektřiny založil roku 1868 Josef Bílý. Hlavní výroba je zaměřena na obilné vločky a další výrobky z obilnin.
kaplička Panny Marie - Kapličku nechal postavit roku 1802 rychtář Martínek vedle svého dvora z kamene ve stylu baroka. Původně byla zasvěcena sv. Martinu. Opravena byla v letech 2002-2004. Od roku 2010 má kaplička nové schodiště.
Veselý pomník Hurvínka byl 27. května 2006 slavnostně odhalen ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze, paní Helenou Štáchovou, jako připomínka, že v Chrástu měl letní sídlo známý loutkář Josef Skupa, kterému bylo v r. 1948 uděleno čestné občanství obce.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Ejpovice

Description

Period

Statistics

  • 87 photos
  • 3 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Ejpovice
Comments Add