bývalý mlýn na hrázy Víseckého rybníka - Vody rybníka se užívalo k pohonu mlýna pomocí jednoho mlýnského kola na svrchní vodu. Vodní kolo mělo průměr 4,49 metru, šířku mezi věnci  1,1 m, délku vantrok  14, 05 m, šířku 1,2 m a hloubku 0,87 m. V současné době je zde obytný dům, kde probíhá rekonstrukce.
zámek Vísky - Pozdně barokní zámeček nechal v roce 1804 postavit Josef Rab v místě stávajícího poplužního dvora. Je to obdélná budova s výrazným rizalitem v obou hlavních fasádách.
Po skončení 2. světové války byl zámeček využíván zemědělským družstvem a sloužil jako dětská ozdravovna. Nyní je opět v soukromém vlastnictví. Okolní budovy jsou využívány k chovu sportovních koní. Dle dobových fotografií byla postavena v minulosti zbouraná kaplička.
sídlo firmy LB Minerals, a,s. - LB MINERALS, a.s. je začleněna do nadnárodní skupiny LASSELSBERGER Holding International. Široké spektrum této akciové společnosti ji řadí mezi nejvýznamnější dodavatele surovin v regionu střední Evropy.
• LB MINERALS, a.s.  se zabývá především těžbou, úpravou a zpracováním kaolinů, jílů, živců, kameniva a písků.
zpracování kaolinu - Kaolin je ušlechtilý jíl s vysokým obsahem minerálu kaolinitu. Technologické vlastnosti kaolinu ovlivňuje celá řada faktorů, které jsou dány specifickými vlastnostmi ložiska, jejich rozmanitost umožňuje výrobu produktů pro zcela rozdílná užití a jejich prodej pod speciálními obchodními známkami
haldy písku - Těžba kameniva a písků má na jednotlivých lokalitách dlouholetou tradici. Kamenivo a písky se těží na některých lokalitách jako doprovodná surovina, jinde se jedná o samostatnou těžbu. Materiál je upravován propíráním, odvodněním, tříděním, mícháním a některé frakce jsou i sušeny.
vracíme se zpět Horní Břízy - budova s červenou střechou je  muzeum, které dokumentuje historii města a keramickou výrobu.
Plastika Radostný život - Měděná plastika na betonovém podstavci z roku 1988 je dílem Břetislava Holakovského.
budava radnice - První písemná zpráva pochází z roku 1180. Město se nachází v nadmořské výšce 367 metrů.Žije zde 4.000 obyvatel.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Horní Bříza

Description

Period

Statistics

  • 60 photos
  • 6 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Sleva 20 % platí pro všechny a na všechny fotoknihy, fotky, plakáty, magnetky, pexesa ale i kalendáře nebo puzzle. Překvapte všechny tatínky na Den otců a vytvořte originální dárek z fotek! V objednávce zadejte slevový kód: Tatove.
S kódem: Tatove Akce platí do 18. 6. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Horní Bříza
Comments Add