kostek sv.Palmácia - Kostel byl založen císařem Karlem IV. r. 1348. Jednoduchá stavba s plochým stropem, pětiúhelníkovým presbytářem zaklenutým sklípkovou klenbou. V r. 1422 poškozen husitskými vojsky při obléhání hradu a dále spojenými vojsky Pražanů a Poláků. Obnoven na počátku 16. stol. R. 1648 byl poškozen švédskými vojsky a později znovu opraven. A kdo byl sv.Palmácius -byl údajně římským politikem z Trevíru, který byl popraven jako mučedník a je uctíván jako světec.
Bunkr Karlštejn (Bunkr B-7/12/A-160Z) - U příležitosti 70. výročí osvobození bylo otevřeno malé muzeum ve zrekonstruovaném objektu lehkého opevnění. Bunkr vzor 37 byl uveden do původního stavu, včetně dobové výzbroje a výstroje.
Muzeum voskových figuri - Nahlédnete do života řemeslníků, hrnčířů, zbrojnošů i legendárního krysaře. Na vlastní oči uvidíte středověké vězení, nakouknete pod ruku katovi a budete závidět Bílé paní, že může z těchto hrůzyplných míst kdykoli zmizet.
Spatříte Karla IV. včetně jeho čtyř žen, Rudolfa II., astronoma Tycho de Brahe, Jehuda Löw pracujícího na obřím Golemovi, bájnou Sirael, Marii Terezii, Napoleona i Františka Josefa I.
V závěrečné síni narazíte na T. G. Masaryka, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetanu i Matku Terezu. Nebyl čas nenahlédli jsme, snad příště.
hrad Karlštejn a kaple sv.Kříže - Základní kámen nejvýznamnějšího a bezesporu nejznámějšího českého hradu byl položen římským císařem a českým králem Karlem IV. roku 1348 mimo jiné za účelem uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Dnešní podoba je výsledkem zásadní přestavby v letech 1887-99, která ve snaze vrátit hradu gotický vzhled setřela do značné míry i prvky předchozích slohů. Jednou z nejvzácnějších částí Karlštejna je kaple sv. Kříže - místo uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Pozlacená klenba spolu se 127 deskovými obrazy mistra Theodorika vytváří jeden z nejzachovalejších gotických interiérů na světě.
Pro návštěvu si můžete zvolit některý ze 3 prohlídkových okruhů, které vás provedou soukromými i reprezentačními komnatami Karla IV., Mariánskou nebo Velkou věží, Hradním lapidáriem a také zmiňovanou kaplí sv. Kříže.
dub Sedmi bratří - Památným byl dub vyhlášen v roce 1976. Je vysoký 17 metrů, obvod kmene činí 492 cm a jeho stáří se odhaduje na 350 let. Podle pověsti se pod tímto stromem dělilo o lup sedm bratří loupežníků.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Karlštejn

Description

Period

Statistics

  • 78 photos
  • 5 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Karlštejn
Comments Add