zámek Životice - Barokní zámek představuje velmi hodnotné vrchnostenské sídlo z počátku 18. století, dochované bez narušení původního členění interiéru. V posledních desetiletích prošlo citlivou rekonstrukcí. Dnes je zámek, jeho park se zahradou i okolní hospodářské stavby dokonale opraven do podoby, kterou zamýšlel kdysi stavitel Antonio de Maggi.
místo kde těžilo zlato - V lese jsou znatelné pozůstatky po štolách, ve kterých se kutalo zlato. Začátky jsou datovány do 14. století, avšak větší ruch tady nastal nejspíš až po roce 1777, kdy kasejovičtí měšťané založili těžařský spolek a otevřeli tři šachty nazvané Jakub, Alois a Jan. Výnosy ale nebyly převratné.V roce 1906-1912 nastala na dole Jakub nejefektivnější éra dolování. Zlato se dolovalo celkem z dvaceti šesti šachet. Od roku 1912 pak výnosy klesaly a v roce 1944 byl důl uzavřen.
Kasejovický akát je památný strom v obci Kasejovice. Trnovník akát roste vlevo od kapličky u cesty na Chloumek. Prasklý kmen je stažen obručí, hustá koruna se větví z jednoho místa. Obvod kmene je 389 cm, průměr koruny okolo 13 m a strom dosahuje do výšky 10,5 m. Strom je chráněn od roku 1976 pro svůj vzrůst a jako součást památky
kostel sv.Jakuba Většího - Založen ve 13. stol., v 18. stol. přestavěn barokně. Další úpravy kostela byly provedeny v 19. stol. V jižní části lodi zachován gotický portál. Jednolodní stavba s pravoúhle uzavřeným presbytářem a s hranolovou věží.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Kasejovice

Description

Period

Statistics

  • 43 photos
  • 4 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Kasejovice
Comments Add