Památkově chráněný areál s pozůstatky raně gotického panského sídla, které bylo zbudováno v druhé polovině 13. století. Hrad s dvojdílnou dispozicí prošel především v 15. století výraznou úpravou a rozšířením o čtverhranné bašty a dělostřelecké opevnění. Zánik hradu Rýzmberk v roce 1655 je spjat s nařízením Ferdinanda III, které rozhodlo o boření některých hradů. Dodnes se dochovaly relikty hradního opevnění, torza budov v předhradí a dominantní věž.
Kamenná věž s vyhlídkovou terasou nebyla původně součástí středověkého hradu zničeného během třicetileté války. Vznikla až v roce 1848, kdy se majitel panství Jan Filip Stadion pustil do opravy zříceniny v duchu módního romantismu, a vytvořil z ní atraktivní výletní cíl. Z rozhledny měřící 18 metrů dohlédnete do blízkých Domažlic i na vzdálené vrcholky Šumavy a Českého lesa. Areál je v majetku KČT Kdyně
a o dva kopce vpravo je rozhledna Koráb - Dnešní ocelová, 50 metrů vysoká věž, pochází z roku 1992. Na jejím místě stála až do poloviny 80. let 20. století dřevěná konstrukce o výšce 21 m. Z plošiny ve výšce 29 m se návštěvníci mohou těšit z pohledu na Domažlicko a vzdálenější Šumavu, Český les i Brdy. Za dobré viditelnosti je možné spatřit Alpy.
Bazén a další vodní atrakce pro nejmenší i dospělé, welness, tak i 25ti metrový plavecký bazén. Naleznete u nás výkonné vodní vířivky, 60ti metrový tobogan, dětské brouzdaliště, finskou saunu a minimální fronty. Jsme moderní rodinné koupaliště s příjemnou teplotou vody bez obsahu chlóru.
brána se lvem - Historická brána s ležícím lvem staré přádelny je upomínkou na nejstarší manufakturu v Čechách z roku 1696, která byla v roce 1853 považována za největší průmyslový podnik Plzeňska. Přádelna je nyní v moderních provozech za městem a starou továrnu připomíná tato brána. V býv. areálu továrny je dnes parčík s muzeem a informačním centrem.
už jsem zde byl, ale projdu si znovu muzeum, - Muzeum Příhraničí ve Kdyni představuje zajímavý průřez historií oblasti Všerubského průsmyku - od pravěkého života až po současnost. Mimo historie je expozice zaměřena na textilní průmysl, zemědělství a na česko-bavorské soužití, které se kromě potyček a svárů na straně jedné vyznačovalo obchodem a prosperitou na straně druhé. Pěkné Íčko a nové turistické vizitky
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Kdyně

Description

Period

Statistics

  • 73 photos
  • 5 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Kdyně
Comments Add