Kostel sv.Jana Křtitele - Původně románský kostel založený pravděpodobně knížetem Jaromírem na poč. 11. století. Ve 14. století byl přestavěn do gotické podoby. Jeho původní podoba není známa, zachován byl jen presbytář (kněžiště). Stěny jsou proraženy hrotovitými okny bez kružeb, Vítězný oblouk je zachován je zčásti. Klenba byla 16. století nahrazena dřevěným stropem. V kostele je umístěn náhrobek rodu Kokořovců z roku 1591.
Hlavní oltář je rokokový a byl instalován v roce 1810. Pochází pravděpodobně z některého zrušeného kostela. - Na hlavním oltáři je znázorněn sv. Jan Nepomuckým nad ním je poprsí Boha-otce. Na stěně visí obraz Křest páně, který býval původně na hlavním oltáři. Po straně umístěný barokní oltář čtrnácti svatých pomocníků byl přenesen ze zrušeného kostela sv. Blažeje.
Městská radnice byla polovině 19. století postavena na náměstí z domu, který městu prodal bývalý rychtář Matěj Šmolík. Na průčelí radnice je umístěn znak města s latinským nápisem s latinským nápisem ( vlastně opisem gotickou majuskulí) SIGILLUM OPPIDI ANTIQUAE PILSNAE čili „ znak města Staré Plzně“. Uprostřed je městský znak již na barokním štítu s černou orlicí a bílým dvouocasým lvem.
Morový sloup - V roce 1721 byl na náměstí (na místě dřívějšího hřbitova) postaven morový mariánský sloup, protože v tomto roce město minula morová nákaza. Na sloupu je umístěn vyobrazen města a na podstavci jsou umístěny sochy sv. Josefa, sv. Ludmily, sv. Václava a sv. Barbory.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Kolem Plzence

Description

Period

Statistics

  • 42 photos
  • 3 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Kolem Plzence
Comments Add