Lázeňský dům Prusík - Léčebné lázně, původně nazývané Lázně Nová Ves, byly na místě vyvěrajícího sirnatého pramenu založeny v roce 1803. V roce 1837 lázně koupil majitel panství Konstantin z Lövensteinu, podle kterého dostaly název Konstantinovy. V současné době se lázně specializují na poruchy kardiovaskulárního systému.
Přidat fotku
Kostel Panny Marie Lurdské byl postaven v Konstantinových Lázních v letech 1898–1900 jako lurdská kaple na žádost Sofie Pankratzové, manželky uhelného magnáta a poslance říšského sněmu Dr. Franze Pankratze (1810–1875). Po rekonstrukci v letech 1996–1997 byla v roce 2000 kaple povýšena na farní kostel.
Švihák lázeňský - Dřevěná, 2,5 m vysoká socha, kterou pro obec zhotovil a daroval ji významný plzeňský umělec, akademický sochař Jaroslav Šindelář. Socha byla dokončena v roce 2012 a stala se symbolem náměstí U Fontány.
Onlain draha a cyklostezka - Cílem projektu  Na kolečkách Konstantinolázeňskem bylo vybudovaného v roce 2013 za podpory dotaze z ROPu Jihozápad 5,3 km cyklo a inline stezky v Konstantinových Lázních a nejbližším okolí pro bezpečné provozování rekreačních aktivit. Základem je zhruba tříkilometrový okruh (Konstantinovy Lázně – Nová Ves – Staré Lázně- Konstantinovy Lázně) z něhož vybíhají paprsky směřující k dalším cílům,  s kterými celková délka stezky činí 5,3 km. Stezka je v cca 75% zhotovena v 4 metrové šířce  a šíře zbývající trasy se pohybuje v rozmezí 3,5-4 m.
narážíme na nučnou stezku - Naučná stezka „Údolím Úterského a Nezdického potoka“ je okružní o celkové délce 13,5 km a je vedena po značených turistických stezkách. Na trase je celkem 13 stanovišť. Nosným tématem naučné stezky je historie mlynářství v okolí Bezdružic na Úterském a Nezdickém potoce. Naučná stezka je doplněna dalšími zajímavými informacemi o historii a nedávné současnosti Bezdružic a nejbližšího okolí.
uvítací výbor Bezdružic - dužiška na svatbě nechybí tak proč jsou to Bezdružice
První písemná zmínka o Bezdružicích pochází z roku 1227, kdy vesnice patřila Hrabišicům. Později se připomíná v letech 1360–1379 Bušek z Bezdružic, který byl pravděpodobně předkem rodu Harantů z Polžic a Bezdružic. Od roku 1390 byly Bezdružice majetkem Kolovratů, jejichž rodová větev nesla jméno Bezdružičtí z Kolovrat. Jan II. Bezdružický z Kolovrat († 1467) patřil k vlivným osobnostem v západních Čechách a na jeho žádost byly Bezdružice Jiřím z Poděbrad 31. října 1459 povýšeny na městečko
kostel Nanebevzetí Panny Marie - Barokní kostel nahradil původní gotický, který byl v roce 1710 zbourán. Roku 1838 byly provedeny stavební úpravy kostela v souvislosti s požárem města. V roce 1995 prošel rekonstrukcí.
sloup se sv.Floriánem na ochranu města proti požárům - Jedná se o barokní dílo o celkové výšce cca 6,5 m, vytvořené z hrubozrnného pískovce. Na architektuře jsou umístěny sochy sv. Floriána, sv. Václava, sv. Víta a sv. Jana Nepomuckého. Byl postaven v roce 1732, dva roky po požáru, který zničil velkou část městečka, na ochranu měšťanů a jejich majetků před ohněm.
Pozdně barokní zámek je dominantou města Bezdružice na Tachovsku v Plzeňském kraji. Zámek je tvořen rozlehlou patrovou budovou s rizalitem, na nádvoří jsou arkády. Za zámkem se dochovaly zbytky hradu, obvodová hradba a základy věže.
Od září 2019 je zámek veřejnosti nepřístupný.
touto lokálkou nepojedeme je součásti železničního muzea - Železniční muzeum v Bezdružicích bylo dokončeno v létě 2013 a dokumentuje historii železniční dopravy v Plzeňském kraji a především na trati Pňovany – Bezdružice. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout fotografie a písemné materiály z historie železnice, repliku staniční dopravní kanceláře, interaktivní naučné prvky a modely stanic a tratí.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Konstantinky

Popis

Období

Statistiky

  • 57 fotek
  • 7 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Konstantinky
Komentáře Přidat