Původní pomník prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka (1850–1937) byl doplněn pamětními deskami, které připomínají 11 politických obětí německého fašismu a líněnského rodáka Viléma Noska (1916–1944), československého stíhače 312. perutě Royal Air Force, který havaroval dne 11. června 1944 v mlze u Chichesteru, kde zahynul a je také pochován.
kaple sv. Václava - Jedná se o kulturní památku s barokním zvonem od Josefa Pernera z roku 1767.
památník padlým ve válkách - Pomník stojí na návsi Svobody v obci Tlučná a připomíná 35 obětí 1. a 2. světové války a novější deska osvobození obce US armádou
Novogotická kaple sv. Petra byla postavena v 2. polovině 19. století. Je situována v jihovýchodní části bývalého panského dvora.
kde se vzal ve znaku obce krokodýl? - Tohle se zřejmě stalo: Do Plzně v létě r. 1934 přijel velký cirkus se zvěřincem. Zanedlouho se rozšířila zpráva, že jim utekl nilský krokodýl. Samozřejmě se tato zvěst dostala i do naší obce. Dcera rolníka z č. p. 3 se ptala tatínka, sedláka a známého myslivce, jestli je možné, že by se ten nilský krokodýl uvelebil uprostřed vsi ve Velkém rybníku.  „Krokodýl! Krokodýl!“ křičely z plna hrdla děvčata , která se koupala v rybníku. .  Otec se vylekal, sebral pušku a letěl k rybníku. Nenechá děvčata sežrat krokodýlem. Kde je krokodýl? Tamhle u rákosí se něco hýbá. Vidíte to? Jeto on. Všechny třesoucí se ruce mířily na jedno místo. Myslivec zamířil. Prásk! Prásk! To už je u rybníka snad celá vesnice. Prásk! Davem si razil cestu k rybníku dělník z party, co tady opravovala cesty. „Proč mi chcete rozstřílet trakař? Dal jsem si ho sem zatáhnout, protože se mi v těch vedrechrozsušil.“
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Líně

Description

Period

Statistics

  • 42 photos
  • 8 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Líně
Comments Add