Chodová Planá -kostel sv.Jana Křtitele - Založen před rokem 1350, v první polovině 18. stol. vyhořel, obnoven v barokním stylu. Později již jen opravován bez výraznějšího vlivu na jeho vzhled. Jednolodní stavba s trojboce uzavřeným presbytářem, nad ním vystavěna věž.
hotel U Sládka - Wellness hotel U Sládka se nachází uprostřed malebného městečka Chodová Planá v samém srdci Chodska. Celá tato oblast ležící na úpatí Českého lesa je charakteristická svým klidným prostředím a nedotčenou přírodou. Hotel je umístěn v areálu rodinného pivovaru Chodovar. V jeho budově se v roce 1787 narodil známý filozof, kazatel a homeopat Johann Emanuel Veith. Jsou zde také pivní lázně, jedny z prvních v Česku
Rodinný pivovar založený již v polovině 16. století, dnes funguje jako samostatný podnik. - V současnosti se vedení pivovaru věnuje rodina Plevkova. Roční produkce se pohybuje na hranici 50 tisíc hektolitrů piva a stáčené minerální vody. Humnová sladovna pivovaru produkuje 1000 tun sladu ročně včetně speciálních sladů k vaření černého piva.
Rodinný pivovar v Chodové Plané byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masivu, jejichž původ je spojován se vznikem zdejšího chodského hrádku. K té době se váže i pověst o pejsku Albim, který v blízkosti hrádku nalezl studánku s vydatným pramenem vody. Pes Albi je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů. Proto jeho vyobrazení od pradávna zdobilo i znak místního sladovnického cechu. Podle starého pivovarského zvyku bylo ukončení práce ve sklepě vždy doprovázeno tradičním rituálem. Nejmladší učedník musel při odchodu připravit Albimu do misky žejdlík piva, aby jak staří sládci věřili, jim dobrý duch skalních sklepů přinesl štěstí a ochránil jejich dílo – věhlasný český ležák.
IL sano - nealko minerální voda, hitem byla tamní "cola" - byla používána už od roku 1193 mnichy z premonstránského kláštera v Teplé pro velký obsah železa. Ty ji dali název ILsano - živá.
trochu větší kmín - Bolševník obecný (lidově zvaný bršť) je rostlina z čeledi miříkovitých vyskytující se ve Středomoří a mírném pásu Evropy a Asie. Někdy se udává i Severní Amerika;
kostel Nanebevzetí Panny Marie - Původní gotické trojlodí vyzdviženo v jihozápadní části středověkého jádra. Hlavní pozdně románský portál pochází z poloviny 13. stol. Ve 2. polovině 18. stol. barokně přestavěn. V severní lodi barokní oltář s obrazem plánské Madony.
morový sloup - Pilíř se sochou sv. Jana Nepomuckého a sochami světců je díky své výjimečnosti památkově chráněný. Socha sv. Jana Nepomuckého je doprovázena sochami sv. Šebestiána, sv. Floriána a sv. Barbory.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Planá

Description

#cestování

Period

Statistics

  • 58 photos
  • 4 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Planá
Comments Add