Chodová Planá -kostel sv.Jana Křtitele - Založen před rokem 1350, v první polovině 18. stol. vyhořel, obnoven v barokním stylu. Později již jen opravován bez výraznějšího vlivu na jeho vzhled. Jednolodní stavba s trojboce uzavřeným presbytářem, nad ním vystavěna věž.
hotel U Sládka - Wellness hotel U Sládka se nachází uprostřed malebného městečka Chodová Planá v samém srdci Chodska. Celá tato oblast ležící na úpatí Českého lesa je charakteristická svým klidným prostředím a nedotčenou přírodou. Hotel je umístěn v areálu rodinného pivovaru Chodovar. V jeho budově se v roce 1787 narodil známý filozof, kazatel a homeopat Johann Emanuel Veith. Jsou zde také pivní lázně, jedny z prvních v Česku
Rodinný pivovar založený již v polovině 16. století, dnes funguje jako samostatný podnik. - V současnosti se vedení pivovaru věnuje rodina Plevkova. Roční produkce se pohybuje na hranici 50 tisíc hektolitrů piva a stáčené minerální vody. Humnová sladovna pivovaru produkuje 1000 tun sladu ročně včetně speciálních sladů k vaření černého piva.
Rodinný pivovar v Chodové Plané byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masivu, jejichž původ je spojován se vznikem zdejšího chodského hrádku. K té době se váže i pověst o pejsku Albim, který v blízkosti hrádku nalezl studánku s vydatným pramenem vody. Pes Albi je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů. Proto jeho vyobrazení od pradávna zdobilo i znak místního sladovnického cechu. Podle starého pivovarského zvyku bylo ukončení práce ve sklepě vždy doprovázeno tradičním rituálem. Nejmladší učedník musel při odchodu připravit Albimu do misky žejdlík piva, aby jak staří sládci věřili, jim dobrý duch skalních sklepů přinesl štěstí a ochránil jejich dílo – věhlasný český ležák.
IL sano - nealko minerální voda, hitem byla tamní "cola" - byla používána už od roku 1193 mnichy z premonstránského kláštera v Teplé pro velký obsah železa. Ty ji dali název ILsano - živá.
trochu větší kmín - Bolševník obecný (lidově zvaný bršť) je rostlina z čeledi miříkovitých vyskytující se ve Středomoří a mírném pásu Evropy a Asie. Někdy se udává i Severní Amerika;
kostel Nanebevzetí Panny Marie - Původní gotické trojlodí vyzdviženo v jihozápadní části středověkého jádra. Hlavní pozdně románský portál pochází z poloviny 13. stol. Ve 2. polovině 18. stol. barokně přestavěn. V severní lodi barokní oltář s obrazem plánské Madony.
morový sloup - Pilíř se sochou sv. Jana Nepomuckého a sochami světců je díky své výjimečnosti památkově chráněný. Socha sv. Jana Nepomuckého je doprovázena sochami sv. Šebestiána, sv. Floriána a sv. Barbory.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Planá

Popis

#cestování

Období

5.9.2021

Statistiky

  • 58 fotek
  • - zobrazení
  • 4 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Planá
Komentáře Přidat