sousoší mistra Jana Husa pochází z roku 1927 a jeho autorem je známý český sochař František Bílek. Dílo bylo instalováno v roce 1928 v Husově parku u nádraží.
Státní vyšší odborná škola zajišťuje tříleté denní studium v oboru péče o krajinu s kapacitou 120 studentů.
Pomník vojákům Rudé armády za osvobození Tábora v roce 1945 - Bronzové dílo vytvořené v letech 1947-1948 L. Varvažovským a P. Smetanou.
Botanická zahrada v Táboře byla založena v roce 1866 a je to druhá nejstarší botanická zahrada u nás. V prvním roce založení měla výměru 3626 m2 a obsahovala sbírky hospodářských a hospodářsko - průmyslových rostlin. Zahrada byla úzce spjata s potřebami nejvyšší zemědělské školy. V roce 1900 se její výměra zvětšila na 4,56 ha. V roce 2000 byla zahrada spolu s budovou školy vyhlášena kulturní památkou. Od roku 2002 prochází botanická zahrada obnovou a rekonstrukcí. Cílem zahrady pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely. Zabývá se i sběrem semen pro mezinárodní výměnu.
u vodní nádrže Jordán - Jordán je vodní nádrž v Táboře o ploše přes 51 ha. Vznikla roku 1492 přehrazením Košínského potoka a je nejstarší přehradní nádrží v Česku. Jejím původním účelem bylo zásobování města pitnou vodou, později začala být využívána i k chovu ryb .
Střelnice • Honosná novorenesanční budova byla vystavěna v letech 1894-95. Sloužila jako společenské a kulturní centrum města. Od 80. let 20. století byla uzavřena, prošla rekonstrukcí, od roku 2006 patří soukromým vlastníkům. Opět funguje jako restaurace a nabízí k pronájmu společenské sály.
U opěrné zdi gymnázia Pierra de Coubertina byla odhalena bronzová plastika herce a místního rodáka Jiřího Hrzána. Autorkami díla jsou sestry Melkusovy.
vchod do gymnázia Pierra de Coubertina - Gymnázium poskytuje kvalitní všeobecné vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Vyznačujeme se unikátním a vyváženým propojením základních metod českého a francouzského školství. Nabízíme svým žákům pestrou škálou možností při volbě studia cizích jazyků. Pořádáme výměnné zájezdy pro žáky.
Přidat fotku
jdeme při hradbách  města - Hradby byly postaveny kolem poloviny 15. století a ve své době patřily mezi nejdokonalejší opevňovací systémy v Evropě. Opevnění bylo tvořeno z nižší parkánové hradby a hlavní hradby, mezi nimi byl 6 až 10 metrů široký prostor. Součástí opevnění byly věže, bašty a brány, dochovaly se Žižkova bašta, Soukenická bašta, Bechyňská brána
Soukenická bašta - Na začátku 15. století bylo v Táboře jakožto husitské pevnosti vybudováno opevnění. To bylo tvořeno hlavní a parkánovou hradbou, které na některých místech doplňovaly věže a bašty. Jednou ze vzácných památek je Soukenická nebo též Převrátilská bašta.
Žižkova bašta - Žižkova bašta byla součástí západního výběžku zbytků táborského opevnění. První zmínky o ní jsou již z 16. století. V 19. století dochází k rekonstrukci bašty a vzniká obytný dům č.p. 78.
Holečkovy sady v Táboře nesou jméno významného českého spisovatele Josefa Holečka. V sadech najdeme i jeho pomník z roku 1922. Jedná se o bronzový reliéf vsazený do kamenné stély.
Věž je pozůstatkem bývalého hradu, který zanikl vyhořením v roce 1532. V průběhu husitské doby byly jeho zdi zesíleny kvůli dělostřelectvu. Dnes stavba slouží jako rozhledna. Je vysoká 25 metrů a na vyhlídkový ochoz vede 155 schodů. Z něj je možné obdivovat krásy města.
Je zde také moc pěkné muzeum
trochu jiný sv. Jan Nepomucký v parku pod Kotnovem - Památník kněze se sv. Janem Nepomuckýmv v místě bývalého hřbitova • socha klečícího je kněz Antonín Haniikýř, 21. 10. 1753 Praha, † 15. 3. 1833 Tábor, římskokatolický kněz, nakladatel a zakledatel spolku Dědictví svatého Jana Nepomuckého, který založil 1830 v Praze, kdy složil své životní úspory (1 000 zlatých) jako základní jistinu k vydávání kvalitních českých katolických knih.
kostel sv. Jakuba a Filipa - kostel se nachází v parku Pod Kotnovem, na místě bývalého hřbitova. První zmínka pochází z roku 1388. Původní gotická podoba byla pozměněna několika barokními úpravami, poslední proběhla v rámci oprav po vypálení pruským vojskem v roce 1744.V kostele se nacházejí náhrobky měšťanských rodin Přehořovských z Kvasejovic, Helmů z Vorlova a Pštrosů z Mirotína.
Park byl vytvořen na místě starého hřbitova. Proto zde je možné najít ještě několika náhrobků známých osobností.
Lázeňský hotel Dvořák - Čtyřhvězdičkový hotel s kapacitou 72 pokojů, zážitková gastronomie v restauraci La Cave, konferenční zázemí - hlavní sál až pro 600 osob, atraktivní pivní lázně a wellness centrum s bazénem, saunou a masážemi. Ideální pro firemní akce, semináře, konference, svatby, wellness pobyty, teambulding.
Klášter bosých augustiniánů s kostelem Narození Panny Marie se nachází na náměstí Mikuláše z Husi. Klášter byl založen v polovině 17. století.
Žižkovo námestí a kostel Proměnění Páně - Chrám postavený v pozdně gotickém stylu z 15. a 16. století. Plášť chrámové stavby doplnily z vnější strany renesanční štíty. Gotická věž vyrostla o renesanční ochoz. Architekt Josef Mocker se pokusil obnovit středověkou podobu chrámové stavby její úpravou v gotickém duchu.
Pomník husitského vojevůdce byl na táborském náměstí odhalen v roce 1877, jeho autorem byl J. V. Myslbek. Bohužel už po roce musela být socha odstraněna kvůli vadě materiálu. Nový pískovcový pomník pak byl zhotoven podle návrhu ak. sochaře Josefa Strachovského, vztyčen byl 26.10.1884. Na podstavci najdete nápisy míst a letopočtů Žižkových vítězných bitev.
Vaškové vyšlapali 200 schodů na věž a já dvacet schodů do sklepa k pivovaru restaurace Beseda - Minipivovar se nachází v podzemí pod restaurací Beseda a vaří se zde ležák Lichvice.
Stará radnice a současné Husitské muzeum - Táborská radnice patří mezi nejvýznamnější památky pozdní gotiky. S její výstavbou se začalo v 16. století a autorství celé budovy lze připsat Wendelu Roskopfovi, který stavbu radnice dokončil v roce 1521. Později došlo k několika úpravám, na kterých se podíleli mimo jiné A. Alfieri a Josef Niklas. Od roku 1960 slouží stará radnice jako muzeum. V jejích místnostech si můžete prohlédnout výtvarná díla se vztahem k Táboru a husitským tématům. V přízemí radnice se nachází vstup do podzemních chodeb.
Táborské divadlo Oskara Nedbala najdete na křižovatce Palackého a Divadelní ulice. Jméno dostalo podle slavného rodáka Oskara Nedbala významného hudebního skladatele, dirigenta a vynikajícího violisty. Divadlo se skládá ze dvou budov: ta první vznikla přestavbou obilné sýpky a otevřena byla roku 1840, druhá teprve po zbourání Pražské brány a vzorem pro tuto stavbu byla budova Národního divadla. Současné hlediště pojme až 700 diváků. Raritou divadla je jediné jeviště s dvěma pravoúhle připojenými hledišti.
druhá část divadla - Divadlo ročně uvádí na dvě stovky divadelních, hudebních a tanečních představení pro více než 60 000 diváků. Dva divadelní sály - neorenesanční pro 300 diváků a novodobý až pro 650 diváků - otevírají prostor prostor pro velkolepé i komorní kulturní zážitky.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Tábor 2022

Description

Period

Statistics

  • 111 photos
  • 6 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Tábor 2022
Comments Add