rozhledna Vysoká - Ocelová rozhledna ve tvaru přesýpacích hodin byla postavena v roce 2014. Po celý rok máte možnost vystoupat po 144 vřetenovitě uspořádaných schodech a pokochat se z výšky 25 metrů atraktivním výhledem na Tachov, Šumavu, Český les nebo Slavkovský les.
V bitvě u Tachova dosáhli husité pod vedením Prokopa Holého ve dnech 3. - 4. srpna 1427 snadného vítezství nad vojsky 3. křížové výpravy. To bylo rozvráceno vnitřními spory a zejména obavami a respektem k husitským bojovníkům. Střet a následné dobytí města se tak obešlo bez výrazných ztrát na obou stranách.
Bývalý Paulánský klášter byl vystavěn v 2. polovině 17. století. Za josefínských reforem byla funkce kláštera zrušena a komplex padl do vlastnicví rodu Windischgrätzů, kteří klášter přestavěli na provizorní sídlo. Přestavba konventu na honostný zámek nebyla dokončena. Dnes je v budově sřední škola.
zřícenina zámku - Zámek byl stavěn v letech 1856–1862. Součástí zámeckého komplexu měl být i částečně pobořený kostel Čtrnácti svatých pomocníků (jižní část). Po smrti majitele roku 1862 stavební práce na zámku končí a zámek nebyl nikdy dokončen. Nedokončená stavba byla během konce 19. a v 20. století z větší části rozebrána. Zachovaly se jen její zbytky v romantických zříceninách. Ruiny jsou od roku 1958 chráněné jako kulturní památka ČR.zřícenin
Jízdárna Světce - Unikátní jízdána, která je druhá největší ve střední Evropě po Špaňelské dvorní jízdárně ve Vídni. Novorománská stavba je národní kulturní památkou a zachránila ji velká rekonstrukce po roce 2000. Cenný je zejména složitý krov s hranolovou lucernou.
Kavárna Světce se nachází v prostorách bývalé stodoly a stájí zemědělské usedlosti ve Světcích.  Vlevo je  chráněnyý holubník.
zde býval mlýn - První zmínka o mlýnu pochází z roku 1637. Později je v místě kromě mlýna uváděna i pila a šindelka. Mlýn byl zbořen v 60. letech 20. století. Dnes je v místě upravený náhon a malá vodní elektrárna.
Obec Ctiboř - První písemná zpráva pochází z roku 1375. Obec se nachází v nadmořské výšce 595 metrů.
Obec Halže - První písemná zpráva pochází z roku 1479. Obec se nachází v nadmořské výšce 596 metrů. Na území žije 986 obyvatel.
Na počátku všeho stála sběratelská činnost pana Antonína Vaňka, který po dvě desítky let shromažďoval vše, co se váže k ruční zemědělské výrobě. Do sbírky postupně přibyly i objemnější exponáty strojů ovládaných člověkem či zvířaty. Pan Vaněk se otevření muzea bohužel nedožil. Jeho odkaz se naštěstí dostal do dobrých rukou.
Kaple sv. Jana Nepomuckého - U Muzea stojí také kaple sv. Jana Nepomuckého byla využívaná pravoslavnými věřícími, jejichž potomci se na Tachovsko dostali s poválečným osidlováním. V současné době probíhá rekonstrukce.
kostel sv. Jana a Pavla - Zbudován v pozdně barokním slohu. Vysvěcen v r. 1800. Část mobiliáře byla přenesena ze zrušeného kláštera ve Světcích.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Tachov

Description

Period

Statistics

  • 80 photos
  • 8 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Nasněžila vám 20% SLEVA. Sněhu zatím moc není, tak si aspoň užijte slevu 20 % na všechny dárky z vašich fotek. Platí po zadání kódu: Zima2023 v objednávce.
S kódem: Zima2023 Akce platí do 5. 2. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Tachov
Comments Add