Vánoční výprava
Náměstí v Přešticích se sv.Janem a naše parta, která si udělala čas i před vánoci - V Přešticích žije k 1.1.2019 celkem 7.114 obyvatel. První písemná zmínka o Přešticích je z roku 1226, na město byly Přeštice povýšeny již v roce 1525.
Přeštice leží na důležité silniční dopravní tepně spojující krajské město Plzeň a město Klatovy, které je bránou Šumavy. Městem prochází železniční trať spojující Plzeň s Železnou Rudou, odkud pokračuje dále do Bavorska  v SRN. Byla vybudována v roce 1887 a podstatně pomohla k rozvoji našeho města a místního průmyslu.Přešticemi protéká řeka Úhlava, na šumavském horním toku poskytující zdroj pitné vody v Nýrské přehradě, na dolním toku městu Plzni. Blízké i vzdálenější okolí města Přeštice má venkovský charakter s krásnou přírodou s mnoha historickými památkami, které stojí z to vidět.
Přeštice jsou dnes moderním centrem širšího regionu. Nabízí rozvinutou obchodní síť a spektrum služeb uspokojujících všechny podstatné potřeby jeho obyvatel i návštěvníků.
Socha sv.Kiliána - v nebezpečenství ohně města Přeštic ustavičný zástupce a ochránce.“ 8.července 1590 na den sv. Kiliána „vypukl o třetí hodině odpolední v Přešticích strašný požár, kterýž za dvě hodiny celé město i s Pohořkem strávil. Shořela tenkrát radnice se všemi spisy a knihami, škola, špitál, věž kostelní se zvony … Tento den, v němž metla navštívení Božího tak citelně se dotkla zdejšího obyvatelstva, povždy zde v živé zůstal paměti … Zbožná mysl Přeštičanů sama tento den zasvětila, takže v den sv. Kiliana bez všech dalších okolností samo sebou ve svátek pro Přeštice zasvěcený se proměnil, a až do roku 1954 se světil.“
Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Pozdně barokní stavba podle plánů K. I. Dientzenhofera. Podle původních plánů nebyly dokončeny věže, dostavěny až v r. 1995. Ve zvonici jsou tři zvony a jeden je sv.Jan Nepomucký.
Dům historie Přešticka - Dům byl vybudován v letech 1999-2000 nákladem 10 mil. Kč.
druhé patro s výstavou - k 100. výročí zapomenutého přeštického rodáka, spisovatele Louise Křikavy (12. 12. 1873 – 3. 7. 1920), výstavu s názvem 12 VYDECHNUTÍ LOUISE KŘIKAVY.
Příchovický betlém je dřevěný ručně vyřezávaný betlém  jehož autorkou je řezbářka a malířka Jiřina Andrlíková. První figurka byla vyřezána v roce 1989, v roce 2011 bylo v betlémě už padesát figurek a v lednu 2019 přes 150. Betlém je vystavován od začátku Adventu až do Tří králů na zahradě autorky v Příchovicích.Betlém obsahuje ručně vyřezávané figurky z lipového a olšového dřeva. Součástí je selský dvůr, chalupa a stodola a peklo s Luciferem.
sv.Jana Nepomuckého, přídáme ho do naší mapy - https://www.mapotic.com/kde-jsme-potkali-svjana-nepomuckeho/594337-prichovice_dum-166_p
zámek Příchovice - Barokní obdélníkový jednopatrový zámek byl postaven v letech 1718-19 na místě původní tvrze. Hlavní průčelí zdobí erb Schönbornů a sochy atlantů od Lazara Widmanna. Objekt využívala ve 20. století armáda. V současné době je zámek v soukromém vlastnictví a slouží ke kulturním účelům. Např. v květnu se konají Slavnosti pivoněk.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Vánoční výprava

Popis

Období

Statistiky

  • 104 fotek
  • 2 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Vánoční výprava
Komentáře Přidat