Výprava Mariánky
Úterní výprava byla nakonec jiná než jsem chtěl. Místo do Chodové Plané do pivovaru jsme  prošli Mariánskými Lázněmi, ale byl to krásný den.
Novobarokní kolonádu nechal postavit v letech 1888–1889 opat kláštera Teplá. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství, vzácným příkladem dobových staveb, jaké bývaly v minulosti v našich i zahraničních lázních a postupně byly likvidovány nebo modernizovány. Zdejší kolonáda přežila. Její rekonstrukce proběhla v letech 1973–1981.
Děvčata potkaly nějakého lázeňáka - u sousoší připomínající setkání vladařů Františka Josefa I. a Edwarda VII.
V parku před hotelem Krakonoš byla obnovena tradiční pohádková cesta, kterou tvoří pískovcové sochy znázorňující motivy známých pohádek.
Někteří využili možnost podívat se do - Parku Boheminium, který je turistický naučně-poznávací park představující významné stavební a technické památky České republiky v jednotném měřítku 1:25. Naleznete zde více než 70 dokonalých miniatur: hrad Karlštejn, Ještěd, letohrádek Hvězda či zámek Český Krumlov, zámky Kynžvart a Červená Lhota, ratibořické Staré bělidlo, rotundu sv. Jiří na Řípu ap.
ostatní pokračovali lesem do centra lázní - Kamzické jezírko
Zděná vyhlídková věž bývala součástí velice populární kavárny, kterou nechala vystavět Sofie Stöhrová v roce 1898. 25 metrů vysoká věž s dřevěným vyhlídkovým balkónem je v tuto chvíli nepřístupná. V současné době se vše opravuje.
Původní pomník s názvem „Franzensstein“ byl postaven v 1. polovině 19. století. Na dochovaném základním kvádru byl 31. prosince 1999 odhalen Pomník Milénia.
Vyhlídka a žulová lavička připomíná Alfreda Ambrose Clementso (1831–1900), 48. opata tepelského kláštera, který se přičinil o vznik lázní.
Zpívající fontána - Fontána navržená akademickým architektem Pavlem Mikšíkem. Je tvořena kruhovým bazénem o průměru 18 metrů s dvanáctidílnou plastikou v podobě květu se středem z leštěné oceli.
Více než 250 trysek s maximálně 6 metrů vysokým střikem společně s produkcí hudby vytváří zajímavé kombinace včetně barevného osvětlení.
Reitenbergerova socha stojí na kolonádě u Zpívající fontány. Byla odhalena u příležitosti 100. výročí opatova narození v roce 1879.
Na závěr pivnice Chodovarského pivovaru v Mariánkách do Chodové Plané snad pojedeme také.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Výprava Mariánky

Popis

Období

Statistiky

  • 54 fotek
  • 3 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Výprava Mariánky
Komentáře Přidat